Bizimmekan

Yeni bir insanla tanışma şansı yüksek olan yeni bir yıldayız. Türkiye ’de chat sohbet siteleri sayısı çabuk bir şekilde artıyor. Türkiye ’deki internet kullanımının da ciddi oranlarda artmasıyla beraber çok fazla yeni sitenin türemesine vesile oldu. Makalemiz bizimmekan chat siteleri deneyiminize katkıda bulunmak ve tehlikesiz çevrim içi arkadaşlıklar edindiğiniz bizim mekan sitemizi daha bilgili kullanmanız için önerileri içeriyor .

Arkadaşlık Sitelerini Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1. Profilinizde özel iletişim bilgilerinizi ayrıntılı biçimde vermekten kaçının:

Konut adresi ve telefon numarası gibi ev adres bilgilerinizi sitemizde ve ya başka sitelerde paylaşmak her keze görülür biçimde yayın yapmak bir kişinin sizin nerede yaşadığınızı ya da çalıştığınızı bulmasının kolay bir yoludur. böylece, çevrim içi arkadaşlığın birincil basamağı kişisel bilgilerinizi kendinize saklamaktır. Partnerinizi zamanla tanıdıktan daha sonra bilgilerinizi ne ölçüde paylaşacağınız karar verebilirsiniz. Unutmayın, yalnızca isminizin ve soyadınızın bulunmasıyla bile çevrim içi web sitelerinde peşine düşüp takip edilebilirsiniz. Bu yüzden, arkadaşlık siteleri içerisinde kullanabileceğiniz bir takma isim oluşturun.

Mynet Sohbet

Eski mynet sohbet odaları şehirler ve yaş gurupları için ayrı, ayrı mirc kanalları sizleri bekliyor .

2. İçgüdülerinize güvenin: Ara sıra bir şeylerin dürüst olmadığını anlayıp bilirsiniz! Örneğin muhabbet ederken . Sağduyunuzu uygulamak tekrar tekrar önemlidir, partnerinizle randevunuz`da içgüdünüz etkin bir araçtır ve karşınızdaki kişiyle yakın olma ilişkisi kurmanın veya dönüp kaçmanın değerlendirmesini gerçekleştirmek için bir yoldur. Bireysel profilleri okurken, elektronik postaları cevaplarken ya da telefonla konuşurken içgüdüleriniz size yardım edecek ve bir şeyin doğru olup olmadığını söyleyecek. Herhangi bir şüphe içerisinde iseniz, özenli olun, geri durun veya dikkatlice devam edin!

Omegle

Görüntülü omegle chat sitesi Omegla odası.

bizimmekan sohbet 3. Bedava e-posta hesapları kullanın: Arkadaşlık siteleri için mevcut eposta hesaplarıyla buluşmanızı ilerletmektense çevrimiçi arkadaşlık siteleri için ücretsiz bir Gmail, Hotmail veya Yahoo! hesabına tescil olun. “Kimden” alanına ad ve soyadınızı yazmayın, sadece adınızı ya da takma isminizi yazın. Bu sizi sosyal web sitelerinde, hakkınızda daha pozitif veri sahibi edinmek için alışılagelmiş e-posta adresinizi arayan herhangi bir kişiden koruyacaktır.

Chatroulette

Chat rulet benzeri görüntülü siteler konuştuklarınızı yada yazdığınız cümleleri gerçekten anlamak için okuyan bireylere rastlamak çok zor . Chatroulette siteleri çıplaklık ve pornografi içermesi ve absürt insanların bulunması`da cabası .

4. Anonim bir telefon servisi üzerinden konuşmanızı yapın: Irtibat bir sonraki aşamaya geldiğinde (telefonla tavır), kuşkusuz evinizin adresini veya telefon numaranızı vermeyin. Konuşma için Skype ’ı kullanabilirsiniz veya numaranızı operatörünüzden gizleyebilirsiniz. Hedef, karşınızdakini daha iyi tanıyana değin bir koruma bariyeri oluşturmaktır.

Chat Random

Chat random kameralı sitelerde görünüşünüze göre değil konuştuklarınızla değerlendiren sizi gerçekten dinleyip em pati kurabilen insanlar bulmak neredeyse imkansız .

5. Sorulabilir karakteristiğine bakın: Telefon üzerinden veya e-posta ile konuşurken bir kişinin karakteriyle ilgili noktalar toplamaya başlayabilirsiniz. Ivedi sinirlenen biri görünümünde mi? Yoklama etmeye mi çalışıyor? Bir Takım sorularınızdan kaçınıyor mu? En son ilişkisi ne kadar vakit önceydi ve ne derece sürdüğünü sorun. Eğer bir dizi soru sorarsanız size bu sorular onun amaçlarını anlamanızda faydalı olacaktır. Fakat sorularınızı çokta seri olmamaya çalışın çünkü onu korkutmamalısınız.

Kelebek Sohbet

Bizim mekan Kelebek chat odası katılmak isteyenler sitemizde #kelebek kanalı giriş yapabilirsiniz .

6. Yakın zamanda çekilmiş bir resim isteyin:

İrtibatta olduğunuz kişinin profilinde fotoğrafı yoksa yakın zamanda çekilmiş olan bir fotoğrafını isteyin. Bu ileride buluşacağınız kişi hakkında zihninizde bilgi sahibi olmak için önemlidir. İlave olarak iletişiminiz`den ve şahısların fotoğraflarından edindiğiniz içgüdüler buluşacağınız kişinin iç yüzünü anlamanızı sağlayabilir. Eğer bir kişi profil fotoğrafı hakkında veya profili hakkında yalan söylemişse bu arkadaşlığın bundan böyle devam etmeyeceği anlamına gelir.

Yetişkin Sohbet

Bizimmekan Yetişkin chat 18 yaşından büyükler içindir . Yaşı küçük olanlar sitemizde gezinmeleri yasaktır . Sitemizde yetişkinler için cinsel sohbet odaları bulunmaktadır. Her ne kadar oda genelinde sex sohbet muhabbetleri yapılmasa dahi küçüklerin suistimal edilmemesi için 18 yaşından küçükler sunucudan ban atmak suretiyle uzaklaştırılır .

7. Ödenmiş online servislerini kullanın: Ücretsiz online buluşma servisleri potansiyel bir risk fırsatı sağlarlar. Onlar hiçbir zaman belirtilmiş kredi kartı bilgisi ya da öteki bilgileri temin etme zorunluluğunda değillerdir. Burada muhakkak söylenen bir reel vardır “ne ödersen onu alırsın”. Facebook ’ta ya da Twitter ’da önerilen tehlikesiz buluşma web sitelerini ya da alternatif olarak randevulaşma dergilerinde önerilen siteleri online olarak araştırın.

Mirc Sohbet

En eski arkadaşlık programıdır . Web sitemiz üzerinden hiç bir şey indirmeden direk mobil yada bilgisayarınızdan bağlanabilirsiniz . Bilgisayarınıza ücretsiz mirc programı indirerek`de giriş yapabilirsiniz .

8. Ilk buluşmada halka açık bir yerde buluşmayı tercih edin: Ilk buluşmada halka açık bir yerde buluşmayı tercih edin ve kendi ulaşımınızı kendiniz sağlayın. Hiçbir şekilde ilk buluşmada evinize bırakılma teklifini kabul etmeyin. Birilerine (dost, aile vs) nereye gittiğinizi söylediğinize emin olun. Birincil buluşmanız öteki kişi hakkında size fazla önemli noktaları gösterecektir. Ne tür sorular soracağınız düşünür olun.

Bizimmekan veya her hangi bir arkadaşlık sitesinde güvenliği hat safhaya çıkarmak için tavsiyelerde bulunduk . Arkadaşlık siteleri genelinde yukarıda ki maddeleri gerektiğinde uygularsanız arkadaş aradığınıza asla pişman olmazsınız .)

Yorumlar

  1. image

    Ben sitenizde uuzn süreedir takılom ve hiç bu güne denk başım ağrıtan bir olay yaşamadım . Fakat anlattılanlar cok doğru kişisel bilgilerimi paylaşmıyorum ben ve sitenizden çok memnunm

    1. image

      Ben adımı söylüom hangi şehirde olduğumuda söylüom ama asla konum olarak söylemiom sadece güvendiğim bir kaç arkadaşımla görüştüm realde yemek yedik beraber cay içtik iyi insanlarla karşılaştım hep :))

    Yorum ( GÖNDERİM KAPALI )