Sohbet

Bedava Arkadaşlık Siteleri arayan kişiler için Türkiye ’de hizmet veren böylece bir site yoktur. Neredeyse tüm sohbet siteleri aidat karşılığında mesaj göndermenize olanak sağlamaktadır. Ücretsiz diyerek girdiğiniz sitelerin büyük bir çoğunluğu başta profil oluşturmanızı isterler. Bu sayede mevcutta yer alan profil sayılarını arttırmış olurlar. Üyeliğinizi tamamladıktan daha sonra site içeresinde gezinmeye başlarsınız ve hoşunuza giden bir kişiye mesaj atmak istersiniz. Fakat mesaj atmak için para ödeyerek vip olmanız istenir.

Mobil Sohbet

Neden Bedava Arkadaşlık Siteleri Yok? Bunun en büyük nedenlerinden bedava bir arkadaşlık platformunun para kazanma şansının fazla düşük olmasıdır. Daha detaya inecek olursak her hangi bir site ücretsiz hizmet veriyorsa kazancını reklam gelirlerinden karşılamak zorundadır. Reklam gelirlerinden karşılayabilmek için siteye gelen trafiğin önemli anlamda yüksek olması ve üyelerin reklamlara ilgi göstermesi tıklaması gereklidir. Büyük hacimli bir arkadaşlık ve mobil sohbet sitesi oluşturmak rekabetten ötürü genellikle o kadar kolay değildir. Amerika ’da PlentyOfFish adlı site bedava bir site olup, senelerdir hizmet vermektedir. Aynı şekilde OkCupid da ücretsiz bir arkadaşlık sitesidir. Ama bu sitelerde trafiğin hacmi ciddi anlamda çok büyüktür.

Chat Sohbet

bedava sohbet Misal ortalama konuşmak gerekirse Plentyoffish chat sohbet sitesi aylık gelen ziyaretçi sayısı 5.3 milyon civarındadır. 2008 yılında bu site reklamlardan $10 milyon dolar ciro elde etmiştir ve kar oranı %50 civarındadır. İşin en düşünce almaz yanı Plentyoffish ’da yalnızca 2 kişinin çalışmasıdır. Bu aslında inanılmazdır ama kaç tane bedava arkadaşlık sitesi bunu başarabilir? Bu durumda sadece Türkiye pazarına hitap eden bir bedava arkadaşlık sitesi pazarın küçüklüğünden ötürü o kadar bir kazanç elde etme şansı yoktur.

Sohbet Odaları

Bedava Arkadaşlık Sitelerinden Beklentiniz Nedir ?

Kendinize böyle bir soru sormanız gerekli. Bedava sitelerde üyeler herkese mesaj atabilir. Bu durumda bir bayana özellikle günde yüzlerce mesaj geliyorsa, böyle bir siteden birisiyle buluşup tanışma oranınız da bir böylece düşüktür. Fakat amacınız mobil sohbet odaları katılıp muhabbet etmekse en doğru adrestesiniz . Çünkü 18 chat sitesi kullanıcılarımızın tümü bunun için burada ve kanal genelinde insanların bir birleriyle olan diyaloglarına her odamızda canlı olarak şahit oluyorsunuz ve bu muhabbetlere selam vererek dahil olabilirsiniz .

Oda genelinde ki konuşmalar oldukça mühimdir çünkü her kez tarafından görülebilir olması sizde başkaları ile 18 sitesi odalarında muhabbet ederken birilerinin dikkatini çekebilirsiniz . Üyelik sistemi yoktur , Lakin kullandığınız nick yani takma isimi ücretsiz kayıt altına alarak bir nevi üye olmuş oluyorsunuz bu sayede sizden başkası kullanamadığı için o takma isimle bilinir oluyorsunuz ve kendi arkadaş çevrenizi oluşturma şansını elde ediyorsunuz . Kayıtlı kullanıcılarımız daha fazla arkadaş bulabilmektedir , ayrıca odalarda @ , & gibi operatörlük yapabildiği gibi 18 siteleri ziyaretçileri tarafından daha bilinir olup , daha güvenilir görülmektedir . Bizimmekan daimi kullanıcıları sitemiz üzerinden bay, bayanla tanışıp real yaşamda görüşüp iyi arkadaş/sevgili olanlar hatta evlilik yapanlar azımsanmayacak kadar çoktur .

Bizimmekan

Elbetteki sitemizde tanışıp arkadaş/sevgili yada evlenmek niyetinde olanların bir birlerine uygun olma kanaatinin oluşumunda 18chat.net sayfamızın hiç bir sorumluluğu yoktur. Hatırlatmak isteriz ki bizim mekan bir chat sohbet sitesi bu nedenle burada aşk ilişkilerinizde her zaman ağırdan almakta fayda var . Bizimmekan yönetimi olarak her zaman sizler için en iyisini isteriz bu nedenle yaptığımız küçük uyarıları dikkate alınız.

Sohbet Siteleri

Türkiye ’de Arkadaşlık Siteleri ve Pazarı

Bir arkadaşlık chat sitesi işletmek çok kolay değildir. Bilhassa paralı bir sitenin üyelerine mantıklı fiyatlar verip, uzun bir süre baştan başa üyeleri tutabilmesi gereklidir. Türkiye ’de Yonja, Pembepanjur, İstanbul, Siberalem, Gayet gibi bir ton Arkadaşlık siteleri vardır. Her gün bu pazara yeni arkadaşlık siteleri de girmektedir. Bu güzel bir pazar olarak görünse bile profesyonel anlamda hizmet verebilmek çok basit değildir. Buna ek olarak reklam maliyetleri rekabetin fazlalaşmasıyla beraber ciddi oranda artmaktadır. Global olmayan bir arkadaşlık sitesinin doğrusu üyelerine bedava olarak hizmet vermesi durumunda Türkiye ’de para kazanması fazla zordur. Paralı sitelerin de para kazanması üye memnuniyetiyle alakalı orandadır. Bir ay üyelik ücreti ödeyip aradığını bulamayan üye boşa para harcadım diyerek oradan uzaklaşır ve üye tutamayan, üye sayısı az olan sitelerde kimse aradığını bulamaz . Dolayısıyla o sitede uzunca süre hizmet veremez .

Sohbet Odaları 18

18chat.net Neden Bedava ? Nasıl Kazanıyor ?

Sitemiz maddi kazanç elde etmek amacıyla kurulmamıştır . Biz ilk başta kendimizin de arkadaş bulup muhabbet edebileceği bir site, sohbet odası olarak başladık . Bu güne bakacak olursak diğer ücretli ve büyük siteler gibi olma hayalimiz yok . Yada daha fazla kullanıcı edinip sitemizi ücretli yapmak gibi bir niyetimizde yok . Sitemiz muhabbet amacıyla gelen ziyaretçilerden ücret almıyor . Bunun yerine oper/admin satışımız var yani bizim mekanda yetkili olmak isteyenlerden uygun olduğunu düşündüklerimizi yönetimme alıyoruz onlarda bunun karşılığında bizimmekana maddi destek çıkarak masrafları karşılıyorlar. Bu sayede diğer ziyaretçiler bedava takılabiliyorlar .

Diğer arkadaşlık siteleriyle aramızda ki farklara gelecek olursak onların kullanmış olduğu sistem ve yazılım farklı biz chat sitelerinin atası olarak bilinen irc server olarak hizmet veriyor eskiler mirc olarak bilir linux alt yapısını kullanıyoruz . Sunucumuzda anlık binlerce kişi olduğundan şuan fazla kalabalık olduğunu dahi düşünüyoruz . Kanallarda hızlı diyaloglar gerçekleştiğinden daha büyük olursak muhabbeti takip etmek dahada zorlaşıyor. Değerli ziyaretçilerimiz anlık binlerce ziyaretçi olduğunu sunucumuz bağlandığınızda odalardaki kalabalıktan ve akıcı diyaloglardan sizlerde kavrayabilirsiniz. BİZİM MEKAN bize yetiyor sizlerde aramıza katılmak isterseniz sitemiz tüm imkanlarından ücretsiz faydalanabilirsiniz . Keyifle vakit geçirmenizi dileriz .

Yorumlar

 1. image

  öncelikle siteniz çok güzel ve bizlere ücretsiz hizmet veriyorsunuz bu yüzden sizi çok seviorum :*

  1. image

   Ortam güzel akaşm işimden evime geç geliyorum geç saatte dışarda napim evim konforunda cayımı demleyip girip takılıyorum kullandığım takma ismi kayıtladım ve epeyde arkadaş edindim her kez bana yazior artık yetişemiom :DD

  image

  Dha öncesinde hiç ücretli sitelerde takılmadım muhbabet amaçlı ama ücretsiz tüm siteleri gezdim ama bence en iyisi burası ayrıca bilgisayar başında olmam gerekmiyor mobil olarak her yerden dilediğimde bağlanabilmem çok güzel lütfen böyle devam edin (:

Yorum ( GÖNDERİM KAPALI )